Podpora pružnosti cév, žilního systému a obnovy buněk

Dostala jsem dotaz, jak podpořit tělo v léčení po mozkové mrtvici a trombóze. Když jsem se na to téma naladila, propojila se mi a přišla spousta informací, které se budou hodit nejen té, které dotaz vyslala. Mám vám to vše tady předat, a tak tedy činím. Celé to souvisí i s kvalitou krve a natočila jsem k tomu úvodní video.

KAŠTAN

Řešíte-li tento problém na jaře, ideální je naložit si květy kaštanu do lihu nebo jiného vysokoprocentního alkoholu. Ano, mluvím o květech stromu s názvem jírovec maďal. V uzavřené sklenici necháte na parapetu luhovat dva týdny a pak slijete do tmavé skleničky s kapátkem (lze pořídit v lékárně) a uložíte do špajzu.

Na podzim to stejné můžete udělat s plody kaštanu. Ty před naložením ale nakrájejte. Kaštanová tinktura z plodů je silnější. Všechny kaštanové drogy jsou mírně toxické a mají vliv na funkci hormonů nadledvinek, takže budete dávkovat s citem.

Tyto informace vypisuji z herbáře Janči a Zentricha a ti doporučují denně jednu kapku na kilogram hmotnosti.

TŘEZALKA

Další zázračnou bylinou vhodnou při potížích s cévami a žílami je třezalka tečkovaná. Tohle je celkově skvělá česká superbylinka. Sbírejte květ hned ráno, když sejde rosa.

Třezalka čistí krev, podporuje látkovou výměnu, působí jako přírodní antibiotikum a je silně protizánětlivá, mimo jiné léčí účinně většinu ekzémů. Také léčí plíce, slinivku břišní a játra, žaludek, dvanácterník. Pomáhá při chřipkách ohrožujících srdce. Podávaná zevně i vnitřně zlepšuje kvalitu cévních stěn. A nakonec je skvělou drogou při úzkostech, neklidu či psychickém napětí.

Pomáhá při rehabilitaci po mozkových příhodách, a to kombinovaně s pitnou kúrou a pomocí obkladů a masáží třezalkovým olejem. Ten si také můžete sami vyrobit.

Třezalkový olej vyrobíte tak, že budete květy macerovat v kvalitním olivovém oleji cca 14 dní. Pak olej slijte a uchovejte v temnu.

Tinkturu vyrobíte podobně jako kaštanovou tinkturu a dávkuje se kolem 10 – 40 kapek podle citlivosti a hmotnosti nemocného. Nálev (čaj) se podává v malém množství kolem 125 ml 2-4x denně. Info opět z herbáře Janči a Zentricha.

Aktuální proud inspirace vědomé výživy těla i duše dávám do FB skupinky … můžeš se přidat TADY.

Třezalka tečkovaná

POHANKA

Je bohatá na rutin a prospěšná našim cévám. Má zahřívací účinek v těle a nehodí se příliš pro ohnivé typy Pitta (viz. ájurvéda) a není vhodná ke konzumaci v létě. Naopak jí sluší podzim, zima a časné jaro. K pohance pijte dost vody a přidejte vhodný tuk, tím se dostávám k dalšímu bodu.

Tvarohové noky s pohankou, mandlemi a jahodovým rozvarem

Pár receptů:

VODA A TUK

Kvalitní harmonizovaná voda je základ všeho zdravého. Zmiňuji Masaru Emoto a jeho výzkum krystalů vody, voda je živý organismus a nositel informace. Svoji vodu si můžete naprogramovat. Voda je v buňce vodič, tuk je izolátor. Bez těch dvou ve vhodné podobě se buňka nedokáže dělit = nedochází k obnově a drsně řečeno, tělo buňku po buňce umírá. Pro perfektní vědecké vysvětlení zkoukněte Radana Gocala a Ladislava Peše z přednášky na festivalu Evolution 2019.

Potřeba je hodně živé vody. Když píšu vody, myslím vody. Čaj, sodovka, pivo ani polívka voda nejsou, i když ji obsahují.

Pro účely cév a žil je nejvhodnější olej olivový extra panenský (ideál bio) a olej z hroznových jader. Oliváč lokální není, ale hroznový olej tady máme, náš další poklad… skvělý na lžičku jen tak ráno, na sladké kaše, muesli nebo ovocné saláty.

Koncentrát a ájurvéda

A nakonec má osobní zkušenost s bylinným koncentrátem Korolen od české firmy Energy. Účinné složky jeho extraktu podporují funkci kardiovaskulárního systému (třezalka tečkovaná, česnek setý), krevního oběhu (jinan dvoulaločný, jírovec maďal). Normalizují krevní tlak (lapacho) a napomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu (česnek setý). Působí na kognitivní výkonnost (jinan dvoulaločný) a udržují duševní rovnováhu (jinan dvoulaločný), pozitivní náladu a dobrý spánek (lapacho).

Energie přípravků Energy je velmi vlídná a účinná. Brala jsem Korolen i další jiné a všechny velmi přívětivě podpořily tělo a dotyčné orgány v očistě a harmonizaci.

I pánové Janča a Zentrich doporučují kaštanovou tinkturu míchat s tinkturu z jinanu dvoulaločného. Ájurvéda zase zmiňuje česnek, kurkumu a zázvor.

Vyberte si z toho, co s vámi rezonuje a hlavně se mějte a hodně smějte, ideálně venku na sluníčku 🙂

Chceš naskočit na vlnu inspirace vědomé výživy těla i duše? Přihlas se k odběru novinek…

Přijde vám za týden max. jedna zpráva plná postřehů ze světa výživy těla i duše.