Mátový čaj s růží – harmonický nápoj pro ochlazení (zklidňuje Pitta dóšu)

Lehce sladký tón a příjemná vůně růží s mátou pohladí Pitta dóšu a osvěží tělo nevšedním způsobem, aniž by to omezilo tolik důležitý trávicí oheň. Ochlazení, které neublíží.

Trávení je v ájurvédě spojeno s ohněm. Je-li ohně málo, tělo tráví pomalu a má větší sklon k ukládání a tvorbě toxinů. V tomto kontextu je tedy zajímavé, že tento čaj sice tělo ochladí, ale přitom trávení podpoří.

Svíravá chuť růžových okvětních lístků ochlazuje podrážděný zažívací trakt, fenykl stimuluje trávení a játra, máta podpoří pocení a tím ochlazení organizmu.

Příznivý účinek čaje na játra je důležitý, protože Pitta často játra dráždí a vyčerpává. Podrážděná játra se okamžitě projeví na vaší emocionální nestabilitě.

Mátový čaj s růží

Suroviny na 1 šálek:

  • 1 lžička lístků máty
  • 1/2 lžičky lístků růže
  • 2 špetky semínek fenyklu
  • tmavý třtinový cukr k oslazení

Postup:

Suroviny luhujte 5 minut v šálku horké vody. Ihned konzumujte.

Proč ájurvédsky?

Výživa podle ájurvédy je pasovaná na vaše konkrétní tělo, aktuální nerovnováhu a specifické potřeby. Nemoci jsou důsledkem nevhodného životního stylu, výživy a toxických mentálních návyků. S výživou podle ájurvédy cítíte maximální spokojenost, protože jíte to, co vás skutečně vyživí a harmonizuje. Nasytíte tou správnou výživou tělo i duši.

Na on-line konzultacích vědomé výživy se mnou můžete zažít „zázračná“ prozření a okamžitou úlevu. Člověk by neřekl, co všechno je během jedné hodiny možné.

VÍCE O TOM A MOŽNOST REZERVOVAT SI SVŮJ TERMÍN JE TADY.

Konzultace ájurvédy veruska.cz

.