Tělový peeling se solí a růží

Tělový peeling je výživou pro naši kůži. Výživa kůže je nedílnou součástí výživy celého těla. Má kamarádka Maki říká „Co můžu sníst, tím se můžu namazat.“ a já dodávám, že to platí i naopak.

Chutnal by vám váš aktuální krém na tělo?

Já se teď mažu mrkvovým olejem, arganovým olejem a taky používám ghí plus pampeliškový krém z bambuckého másla a olejů, který jsem si sama vyráběla. Bez problémů cokoliv z toho sním.

Sbírej růže na peeling

Každý rok nasuším hromady růžových okvětních lístků, které pak dělají parádu v bylinkových čajových směsích, které míchám. Letos poprvé mě napadlo vyrobit si z nich vlastní peeling. Kupuji totiž podobný od mé oblíbené slovenské značky a ten mi byl inspirací.

Ten pocit hebké, sametové a vláčné pokožky po aplikaci peelingu je okouzlující. Jedná se o tělový peeling, takže na obličej jej nedoporučuji používat.

Tělový peeling z růží odstraní suchou pokožku, omladí, zpevní a vyživí. Použitá sůl obsahuje minerály a použité oleje zase ty správné vyživující a promašťující tuky.

Pokud máte citlivou a hodně vysušenou pokožku, místo soli použijte na výrobu peelingu raději cukr.

Růžové okvětní plátky sbírejte za suchého slunečného dne tam, kde máte jistotu, že se jich nedotkla žádná chemie. Sušte v temnu, jedině tak zůstanou krásně růžové/červené.

Tělový peeling se solí a růží

Suroviny:

  • 6 lžic hrubé mořské nebo růžové himálajské soli (na citlivou kůži použijte místo soli cukr)
  • 3 hrstky podrcených růžových lístků (koupit kvalitní růžové lístky můžete tady)
  • 2 lžíce brambuckého másla
  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžíce arganového oleje
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 1 kapka esenciálního oleje růže damašské

Postup:

Všechny suroviny dobře promíchejte a dejte do uzavíratelné skleničky. Na okraji vany/sprchy vydrží čekat na správný okamžik aplikace celkem dlouho.

Jak peeling používat

Nejprve ve sprše prohřejte a pak pomalu nanášejte peeling krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček, čím déle masírujete tím lépe pro vaše tělo. Peeling pak ze sebe opláchněte, na pokožce zůstane tenký mastný film. Promaštěná bude i sprcha či vana, kde peeling aplikujete, tak dejte pozor, ať neuklouznete.

Na rozdíl od obličejového peelingu můžete ten tělový použít jednou nebo dokonce dvakrát týdně. Já jej používám příležitostně, když po něm prostě zatoužím a velmi mě baví, že ze sprchy lezu už promaštěná a nemusím se už ničím mazat.

O aktuální péči o sebe zevnitř i zvenku na míru Tvé jedinečné konstituci se budeme bavit na ženském kruhu.

Srdečně zvu…

Ženský kruh s ájurvédou - 10.7. Brno a 24.7. Praha

Publikuji každou chvilku další výživné recepty, buďte v obraze… přihlaste se k odběru novinek…

Přijde vám za týden max. jedna zpráva plná postřehů ze světa výživy těla i duše.