Kávový peeling

Pro milovníky kávy nebo jen její vůně je kávový peeling naprosté must have. Aplikuje se na tělo a je neuvěřitelně vyživující a pečující… pro vaši kůži i lymfu.

Vyrobit si vlastní peeling je to nejjednodušší, co do kosmetické výživy můžete pro tělo udělat. Proč potřebujete zrovna peeling?

Tři PRO pro kávový peeling

  • odstraňuje odumřelé buňky a podporuje obnovu nových buněk
  • prokrvuje kůži a tím a zlepšuje tok lymfy
  • stimuluje tvorbu kolagenu

Káva společně s citrónovou kůrou vystavuje naprosté stop celulitidě. Káva pomáhá odvádět přebytečnou vodu z problémových partií a také podporuje spalování tuků. Citron zase podporuje detoxikaci.

Použitý kokosový olej při kontaktu s pokožkou taje a zároveň kůži krásně promastí. Na léto je ideální, protože mírně chladí. Po aplikaci peelingu a následném opláchnutí se už nemusíte krémovat.

Cukr je méně agresivní varianta, než je sůl. Solný peeling je skvělou variantou i pro energetickou očistu těla a hodí se, pokud nemáte tolik citlivou kůži.

Jak aplikovat kávový peeling

Nejdříve se lehce osprchujte, poté krouživými pohyby aplikujte peeling na potřebné partie – klidně celé tělo, obličej však vynechte. Nakonec peeling z těla dobře spláchněte a osušte se osuškou.

Kokosový tuk pokožku krásně promastí, takže není třeba se po peelingu ničím dalším mazat.

Kávový peeling

Suroviny a postup na 250 ml skleničku:

6 lžic pomleté kávy (přednostně v bio kvalitě – co můžu sníst, tím se můžu namazat, pamatujete) smíchejte se 3 – 4 lžícemi třtinového krupicového cukru a 4 lžícemi rozpuštěného kokosového oleje. Přidejte 1 lžičku jemné himálajské soli, kůru z 1 citrónu a éterické oleje… 3 kapky levandulového, 3 kapky citrónového / grepového / pomerančového. Můžete zkusit i éterický olej z cedru nebo růže.

Nezmeškejte další výživné recepty a přihlaste se k odběru novinek:

Přijde vám za týden max. jedna zpráva plná postřehů ze světa výživy těla i duše.