Zelený detox čaj

Ájurvéda má skvělé tipy na nápoje, které naše těla podporují v přirozeném zbavování se toxinů. Zelený detox čaj je jeden z nich.

Žijeme v době, kdy už nejsou detoxikační kúry žádnou zvláštností. Co ale není ještě tak úplně známo je, že k odvádění toxinů je naše tělo připravené neustále a že prevence a jemná detoxikační podpora neustále během celého roku je důležitější, než drastická očistná kúra jednou za rok.

Tento čaj je k podpoře k odvodu toxinů z těla jako stvořený.

Zelený čaj je nabitý antioxidanty, látkami, které chrání naše buňky před poškozením. Třísloviny v něm napomáhají trávení a zdravému metabolismu tuků.

V kombinaci s následujícím kořením je vhodný pro všechny konstituční typy (dóša typy) a můžete jej konzumovat denně, ideálně dopoledne až do brzkého odpoledne. Vypitý později by mohl díky obsahu kofeinu ovlivnit hladinu vaší energie tak, že se vám nebude chtít jít včas spát. A to by byla škoda. Na odvádění toxinů má totiž tělo nejvíce času právě v klidovém režimu.

Takových a více komplexních tipů na jemnou očistu těla a detoxikaci bude mnoho – mimo jiné – v jarním KRUHU VĚDOMÉ VÝŽIVY. Více o něm je tady.

Kruh vědomé výživy

Zelený detox čaj

na 1 šálek

  • 1/4 lžičky mleté skořice
  • 1/4 lžičky mletého kardamomu
  • 1 lžička kvalitního zeleného čaje (organic nejlépe)
  • případně med nebo surový třtinový cukr

Postup:

Všechny suroviny spolu utřete ve hmoždíři nebo rozmixujte tak, abyste získali jemný prášek.

Prášek dejte do filtru (papírový filtr na kávu nebo čaj) a zalijte horkou vodou. Nechte 5 minut luhovat.

Ihned podávejte.